Bundan İyisi Doğanın Kendisi

Halı saha, Kapalı halı saha, basketbol sahası, tenis kort sahaları inşaatları, suni çim ve dekorasyon amaçlı suni çim kaplamaları ve satışı konusunda uzman Firuzespor halı saha spor tesisleri yapımında Türkiye'nin öncü kuruluşlarından biridir. Türkiye de uzun yıllardır yüzlerce kapalı halı saha,açık halı saha ve suni çim halı inşaasında olduğu kadar basketbol sahası, tenis kort sahası, oyun parkları yapımında da birçok ilke imza atmıştır. Suni çim döşemesinde nelere dikkat etmek gerekir? Suni çim çeşitleri nelerdir? Halı saha yapımında nelere dikkat etmelidir? Halı saha maliyeti nedir? Halı saha yapımı için gereken malzemeler nelerdir? Halı sahada serinleme sisteminin önemi? Dayanıklı ve kullanışlı bir halı saha nasıl yapılır? bu soruların cevabını yetkililerden öğrene bilir ve sitemizde bulabilirsiniz.

Firuze Spor Halı Saha

2011 yılında teknolojiyi bir adım daha ileri taşıyarak dolgusuz! kumsuz ve SBR granürsüz halı saha yapmaya başladı!

Kapalı halı sahalarda serinleme sistemi kurularak insanların daha rahat spor yapmasına olanak sağlamıştır.

Detaylar
Çanakkale Yenice ilçesinde Gül yaz özel eğitim kurumu adına yapımına başladığımız kapalı halı sahanın 1344 m2 55 mm suni çim halı montajına başlanmıştır.
İstanbul Silivri kapıda bulunan Görkem spor tesisleri adına başladığımız 3000 m2 55 mm duoturf suni çim halı değişimine başlanmıştır.
İzmit merkezde Barkın halı saha spor tesisleri adına 2500 m2 55 mm duoturf suni çim halı değişimine başlanmıştır.
Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesinde Muntaş spor tesisi adına 1400 m2 açık halı saha suni çim halı değişimi tamamlanarak teslim edilmiştir.
Van merkezde Hanoğlu spor tesisleri adına 1350 m2 kapalı halı sahanın dolgusuz suni çim halı, 50x50 göz 3,5 mm tel örgüsü ve üst ağı tamamlanarak teslim edilmiştir.
Van/Erciş'de Yusuf Yucesoy adına 1080 m2 Kapalı halı saha yapımına başlanmıştır.
Kırıkkale merkez'de Nurteks AŞ adına 8800 m2 futbol sahasının alt yapı drenaj ve logarları ve suni çim montajı ve nizami futbol çizgileri çizilerek ve star 1 onayı alınarak futbol sevenlerin hizmetine sunulmuştur.
Mardin merkez'de Ziver halı saha adına 1100 m2 kapalı halı sahanın 55 mm suni çim değişimi tamamlanmıştır.
İstanbul/ şişli'de Şişli endüstri meslek lisesi adına 1400 m2 halı saha suni çim halı ve montajı tamamlanarak hizmete sunulmuştur.
Tunceli'de 1500 m2 kapalı Dersim Arena halı sahanın çelik konstrüksiyonu, 50x göz 4mm galvanizli tel örgüsü, üst ağı,skorbortu,serinleme sistemi,ve 55mm monexra 120 ctn suni çim halısı tamamlanmıştır. Bütün futbol severlere hayırlı olsun.
Kahramanmaraş merkezde FZ İnşaat adına yapımına başladığımız açık halı sahanın altyapı drenaj sistemi ,demir aksamları,tel örgüsü, 15x15 göz aralıklı özel üst kapama ağı ve suni çim montajı tamamlanmıştır. Tartan (EPDM) zeminden oluşan tenis kort ve basketbol sahalarının potaları ve tenis filesi tamamlanarak spor sevenlerin hizmetine sunulmuştur.
Ankara/Çankaya'da bulunan Abdurrahman Ünal adına yapımına başladığımız 1472 m2 kapalı halı saha ve suni çim halı yapımı tamamlanarak hizmete sunulmuştur.
İstanbul/çatalca'da yapımına başladığımız 1123 m2 açık halı sahanın demir aksamları, tel örgüsü,üst ağı,zeminin 55 mm suni çim kaplaması yapılarak hizmete sunulmuştur.
Nurteks AŞ adına yapımına başladığımız Kara gümrük stadının alt yapı ve suni çim yapım işleri tamamlanarak kara gümrük spor kulübünün hizmetine sunulmuştur.
Hatay Harbiye'de Harbiye halı saha adına yapımı tamlanan halı sahanın çelik konstrüksiyonu,brandası,tel örgüsü,kale ve ağı, zemini dolgusuz Revolutıon suni çim ile yapılan zemin kaplaması tamamlanarak futbol sevenlerin hizmetine sunulmuştur.
Bartın merkez'de Bahçe Şehir Koleji adına 30x50 ölçülerinde 1500 m2 kapalı halı sahanın çekik konstrüksiyonu, 50x50 göz aralıklı 4mm tel örgüsü, ağ, kale,400 wat projektör, skorbort, suni çim,serinleme sistemi ve seyirci brütünü ve brandası tamamlanmış olup 18x36 ölçülerinde 2 adet kapalı tenis kort ve basketbol sahalarının yine çekik konstrüksiyonu tel örgüsü, tenis kort filesi zemin ve akralik kaplaması yapılarak hizmete sunulmuştur.
İstanbul Büyük şehir Belediyesi spor Kulübü adına yapımına başladığımız stadın altyapı drenaj ve zemin mıcır tesviyesi tamamlanarak 55 mm MS PRO suni çim halı montajı tamamlanmıştır. Yedek oyuncu kulübesi ve hakem oturma kulübeleri ve nizami kale ve filesi montajı yapılmıştır. Yapımı tamamlanan tesis FIFA standartlarında olup kulüplerin ve halkın hizmetine sunulmuştur.
Mardin/Nusaybin'de Hakan olimpik spor tesisleri adına yapımına başladığımız 2 adet kapalı halı sahanın altyapı işleri,çelik konstrüksiyon,50x50 göz aralıklı 6mm galvanizli tel örgüsü,üst ve yan tampon ağ ve montajı,55 mm 120 ctn suni çim halı ve montajı,üst branda,skorbort ve serinleme sistemleri komple tesis tamamlanarak Nusaybin halkının hizmetine sunulmuştur.
Samsun Havza'da 1500 m2 Keramettin Aydın adına yapımına başladığımız kapalı halı saha yapımın altyapısı,çelik konstrüksiyon,tel,ağ,suni çim halı,branda ve diğer bütün işler yapılarak hizmete açılmıştır.
Adapazarı/Karasu'da 28x50=1400m2 ölçülerinde Hasan Özkan-Cihat Ekşi adına yapımına başladığımız kapalı halı sahanın altyapı 60x 60 donatılı beton ve zemin dolgusu,çelik konstrüksiyon,50 x 50 göz 3,5 mm pvc kaplı tel örgüsü,üst ağ ve kale filesi,brandası,skorbort,serinleme sistemi ve 55 mm 120 CTN monexra suni çim halı ve montajı tamamlanarak futbol sevenlerin hizmetine sunulmuştur.
Burdur'da Çağdaş Kaya adına 30*50 1500 m2 ebatlarında kapalı halı sahanın çelik konstrüksiyonu,tel örgüsü ,ağ,aydınlatma sistemi, suni çim halı , skorbort, serinleme sistemi ve branda yapı tamamlanarak futbol sevenlerinin hizmetine sunulmuştur.

Yeni Nesil Halı Saha

Birçoğumuzun da bildiği gibi halı sahalar suni çimden üretilmektedir. 2000' li yıllarla birlikte kum yerine plastik SBR granür kullanılmaya başlanması ile sakatlanmalarda kayda değer bir azalma görüldü. Bunun yanında dayanıklılık ve kayganlık konusunda da herhangi bir negatif sonuç yaşanmadı. Firuze spor teknolojik gelişmeleri sürekli takip eden ve kendini yenileyen bir kurum olarak, bu sistemi Türkiye’de ilk uygulayan firmalardan biridir. Firuze spor yaptığı açık halı saha ve kapalı halı saha tesislerinde REVOLUTION dolgusuz sistem olan yeni nesil suni çim kullanımını hızla yaymaktadır.
Yeni Nesil Halı Saha
 • Polo
  Polo
 • 60 MM POWERTURF
  60 MM POWERTURF
 • 55 MM MONEXTRA
  55 MM MONEXTRA
 • 55 MM MONOFLAMENT
  55 MM MONOFLAMENT
 • 55 MM MAGİC GRASS
  55 MM MAGİC GRASS
 • 55 MM DUOTURF
  55 MM DUOTURF
 • 55 MM POWERTURF
  55 MM POWERTURF
 • 50 MM MONOFLAMENT
  50 MM MONOFLAMENT
 • 50 MM FUTBOL
  50 MM FUTBOL
 • 40 MM FUTBOL
  40 MM FUTBOL
 • 40 MM DUOTURF
  40 MM DUOTURF
 • 26 MM LSR
  26 MM LSR
 • 25 MM DUOTURF
  25 MM DUOTURF
 • 20 MM PE
  20 MM PE
 • 18 MM PE
  18 MM PE
 • DEKORASYON ÇİM
  DEKORASYON ÇİM
 • 400W METAL HALİDE PROJEKTÖRLER
  400W METAL HALİDE PROJEKTÖRLER
 • HALI SAHA AĞI
  HALI SAHA AĞI
 • Basketbol potası
  Basketbol potası
 • Tenis kort ve direği
  Tenis kort ve direği
 • Voleybol direği
  Voleybol direği
 • Yedek oyuncu kulübesi
  Yedek oyuncu kulübesi
 • Kale
  Kale
 • Tel Çit
  Tel Çit
 • Palko
  Palko

halisaha1.jpg

Kapalı Halı Saha Yapımı

Halı saha, Kapalı halı saha, basketbol sahası, tenis sahaları inşaatları, suni çim ve dekorasyon amaçlı çim kaplamaları ve satışı konusunda uzman Firuzespor halı saha yapımında Türkiye nin öncü kuruluşlarından biridir. Türkiye de uzun yıllardır yüzlerce kapalı halı saha ve açık halı saha inşaasında olduğu kadar basketbol sahası, tenis sahası, oyun parkları yapımında da birçok ilke imza atmıştır. Halı saha yapımında nelere dikkat etmelidir? Halı saha maliyeti nedir? Halı saha yapımı için gereken malzemeler nelerdir? dayanıklı ve kullanışlı bir halı saha nasıl yapılır? bu soruların cevabını sitemizde bulabilirsiniz.

halisaha2.jpgFiruzespor bir halı sahayı yapmadan önce, tesisin inşa edileceği yeri ve iklim koşullarını göz önünde bulundurarak, statiğini ve stabilizesini çıkarıp, mevcut iklim koşullarına dirençli ve mukavemetli bir yapı olmasını sağlar. Bunun yanında kalite ve estetiğe gerekli önemi verir. Futbol severlerin sağlıklı ve rahat spor yapmaları için, FIFA ve UEFA gibi Dünya futbol kuruluşlarının belirlediği normlara uygun tesisler kurmaktadır. İklim şartlarına göre kapalı halı saha ve açık halı saha yapımlarında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Kapalı halı sahalarda en önemli konu, yapılan Sahanın Ağır kış şartlarına, (Kar yağışı ve rüzgar şiddetine) karşı mukavemetli olması ve proje statiğine uygun hareket edilmesidir.

halisaha3.jpgBirçoğumuzun da bildiği gibi halı sahalar suni çimden üretilmektedir. 2000 ‘li yıllara kadar suni çimle yapılmış halı sahalarda zemin kayganlığını önlemek için zemine ( suni çim üzerine) kum serilir ve böylece zemin kayganlığı önlenirdi. Ayrıca bu işlem halının ömrünü de uzatırdı. Olumlu görünen bu işlemin en kötü tarafı ise herhangi bir düşmede, sürüklenmede insan vücuduna zarar vermesi idi. 2000′ li yıllarla birlikte kum yerine plastik granür kullanılmaya başlanması ile sakatlanmalarda kayda değer bir azalma görüldü. Bunun yanında dayanıklılık ve kayganlık konusunda da herhangi bir negatif sonuç yaşanmadı. Firuze spor teknolojik gelişmeleri sürekli takip eden ve kendini yenileyen bir kurum olarak, bu sistemi Türkiye’de ilk uygulayan firmalardan biridir. Firuze spor 2012 yılında teknolojiyi bir adım daha ileri taşıyarak kumsuz ve granürsüz suni çim halı saha kullanmaya başladı. Revolutıon adını verdiğimiz suni çim halımız hızla yaygınlaşmakta olup futbol sevenler tarafından çok beğenilmektedir.

halisaha4.jpgFirma olarak yaptığımız halı sahaların bakımında bizim için önemi çok büyüktür. Yapılan bütün halı sahaların (demir,branda,aydınlatma sistemi,ağ,suni çim halı,SBR granül dolgusu,skorbort,tel örgü vs.)her yıl firuzespor tarafından kontrol edilerek halı saha, tenis kort,basketbol ve voleybol sahaların bakımı yapılır.

Bakımı yapılan bütün halı sahalar FİRUZESPOR HALI ve TEKSTİL SAN.TİC.LTD.ŞTİ. olarak garanti kapsamına alınmış olur. 

Siz müşterilerimiz de yaptırdığınız kapalı halı saha, açık halı saha ve diğer tesislerle bu saygıyı hak ettiğimizi bir kez daha gösterdiniz. Biz de bu günden sonra bu saygıya layık olmaya devam edeceğimizi bir kez daha bildiririz. Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Halı saha Türkiye şartlarında bir İşletmeci olarak düşündüğünüzde Halı Sahalar özellikle iyi bir gelir kaynağı olup, işletmeciye ciddi avantajlar sağlamaktadır.

Telefon
Entranet
Verisay